Arhivă stiri 2016

Arhivă stiri 2016

ANUNT - LEGEA 350

Anunt privind atribuirea contractelor de finanţare nerambursabilă din fondurile bugetului local al municipiului Hunedoara pentru finanţarea proiectelor de interes public în anul 2016

Ziua Culturii Nationale

Biblioteca Municipală și Primăria municipiului Hunedoara, vă invită vineri, 15 ianuarie 2016, ora 12.00, la sediul bibliotecii pentru a lua parte la evenimentul -Dor de Eminescu.

ANUNT DE INTENTIE

UAT Municipiul Hunedoara in calitate de achizitor, intentioneaza sa achizitioneze servicii de analiza oportunitate si consultanta pentru atragerea de investitii private (romane sau straine)

Ceremonie de comemorare a atletei Maria Cioncan.

Primăria Municipiului Hunedoara organizează joi, 21 ianuarie 2016, ora 12.00, o ceremonie de comemorare a atletei Maria Cioncan.
Comemorarea va avea loc la bustul regretatei sportive, situat lângă Parcul Corvin, unde se vor depune coroane de flori.

HORA UNIRII

Primăria Municipiului Hunedoara organizează Hora Unirii - duminică, 24 ianuarie 2016, ora 12.00, pe platoul din faţa Casei de Cultură.
Vă invităm să participaţi la acest eveniment alături de noi şi de „Ansamblul „Haţegana", care va susţine un spectacol folcloric.

COMUNICAT APA PROD

SCUZE INTRERUPERE ENERGIE ELECTRICA 25.01.2016.

Plan de Mobilitate Urbana Durabila (PMUD)

In perioada octombrie 2015 - aprilie 2016 Primaria Municipiului Hunedoara desfăsoară procesul de realizare a documentatiei Planului de Mobilitate Urbana Durabila (PMUD) al municipiului pe perioada 2014-2020.

Sprijiniti procedeul de elaborare si implementare.

COMEMORARE MICHAEL KLEIN

Programul evenimentului - Comemorare Michael Klein - 2 februarie 2016

Cupa Corvinilor - turneu de fotbal

Primăria Municipiului Hunedoara vă invită la prima ediție a Turneului de fotbal Cupa Corvinilor, ce va avea loc la baza sportivă EuroCenter din Hunedoara.

Seminarii oportunitati de finantare

Primăria municipiului Hunedoara, în parteneriat cu GEA Consulting București, organizează în data de 10 februarie 2016 două seminarii de prezentare a oportunităților de finanțare cu fonduri de la Uniunea Europeană.

Vizite ziua 17.08.2017 : 9471