primariahd.ro | Siteul oficial al primariei Hunedoara

Arhivă stiri 2016

LANSARE DE CARTE

Primăria municipiului Hunedoara vă invită la lansare de carte - Viața așa cum este... - autor Constantin Grecu.

Anunt Legea 350

Anunt privind atribuirea contractelor de finanţare nerambursabilă din fondurile bugetului local al municipiului Hunedoara pentru finanţarea proiectelor de interes public în anul 2016

ANUNT SELECTIE PARTENERI

Selectie parteneri în cadrul Programului Operațional Capital Uman 2014 - 2020 (POCU)

Anunt proiect Casa Breslelor

Primăria Municipiului Hunedoara contractează (contract civil) în cadrul proiectului Moștenirea culturală Castelul Corvinilor - Muzeul Casa Breslelor finanțat prin programul PA 16 / RO 12 - Conservarea şi revitalizarea patrimoniului cultural:

DRAGOBETE la Casa de Cultura

Primăria municipiului Hunedoara vă invită să luaţi parte la spectacolul organizat de Ansamblul Folcloric „Hațegana" cu ocazia zilei de Dragobete - 24 februarie.

Spectacolul va avea loc pe platoul din faţa Casei de Cultură, începând cu ora 16.00.

Campionatul Naţional de Popice pentru Juniori

Primăria municipiului Hunedoara vă invită la Campionatul Naţional de Popice pentru Juniori U18, ce se va desfășura în perioada 26-28.02.2016 la Arena de Popice Siderurgica Hunedoara.
Festivitatea de deschidere va avea loc mâine, 26.02.2016, la ora 9.00.

ANUNŢ

Anunt privind depunerea cererilor de admitere în Corpul experților electorali din țară (presedinte al biroului electoral al sectiei de votare sau loctiitor al acestuia)

Lansare de carte

Vineri, 11 martie 2016, va avea loc lansarea cărţii -Ochiul în plus, semnată de Ruben Bucoiu.
Evenimentul va avea loc la Castelul Corvinilor - Sala Bethlen, la ora 17.00.

ORA PĂMÂNTULUI - 19 martie 2016

Municipiul Hunedoara se va alătura şi anul acesta oraşelor care pe data de 19 martie 2016 vor lua parte la evenimentul Ora Pământului.

SOLICITARE OFERTA

Primaria municipiului Hunedoara,in calitate de autoritate contractanta, intentioneaza sa achizitioneze in ziua de 18.03.2016 produse pentru Centrul interactiv pentru educatie nonformala si voluntariat - Hunedoara.

Vizite totale: 12099068

Vizite ziua 24.10.2017 : 734