primariahd.ro | Siteul oficial al primariei Hunedoara

Informatii Publice

Arhivă stiri 2016

ANUNŢ - CURĂŢENIE GENERALĂ DE PRIMĂVARĂ

În perioada 21.03.2016 - 15.04.2016 în municipiul Hunedoara se va organiza curățenia generală de primăvară

Ziua Internaţională a Francofoniei

Primăria municipiului Hunedoara, Biblioteca Municipală şi Școala Gimnazială nr. 2 Hunedoara organizează marți, 22 martie 2016, ora 14.00, la sediul bibliotecii - „Ziua Internaţională a Francofoniei".

ATELIER DE CREATIE PENTRU COPII

Primăria municipiului Hunedoara organizează și anul acesta Atelierul Iepurașului- ediția 2016.

29 Martie - Concert PRIMĂVARA BAROCĂ

Primăria municipiului Hunedoara vă invită marți, 29 martie 2016, la concertul de muzică de cameră - "Primăvară barocă".
Concertul va avea loc la ora 19.00, la Galeria de Arte din Hunedoara, iar intrarea va fi liberă.

Trofeul Hunedoarei 2016

In perioada 01-03 aprilie 2016, se organizeaza ediţia a V-a a concursului de orientare în alergare -Trofeul Hunedoarei.

solicitare oferta servicii instruire nonformala

Primaria municipiului Hunedoara, cu sediul in Hunedoara, B-dul Uibertatii nr.17, judetul Hunedoara, avand codul fiscal 2127028, in calitate de autoritate contractanta, intentioneaza sa achizitioneze in ziua de 31.03.2016 servicii de instruire nonformala pentru personal si voluntari pentru „Centrul interactiv pentru educatie nonformala si voluntariat"- Hunedoara.

ANUNT - PROGRAM NATIONAL DE DEZVOLTARE RURALA

Va anuntam ca in cadrul Programului National de Dezvoltare Rurala (PNDR) 2014-2020, MADR a elaborat documente suport necesare informarii fermierilor in ceea ce priveste depunerea cererilor de sprijin si implementarea angajamentelor asumate de catre acestia.

ANUNT - TICHETE DE GRADINITA

In conformitate cu legea nr. 248/2015 privind stimularea participării în învățământul preșcolar a copiilor provenind din familii defavorizate se instituie stimulentul educațional, sub formă de tichete sociale, în valoare nominală de 50 lei pe lună.

PROIECT - cARTIleria

Primăria Municipiului Hunedoara, Biblioteca Municipală și școlile din municipiul Hunedoara inițiază proiectul cARTileria

ANUNT - MODIFICARI TAXE SI IMPOZITE LOCALE

MODIFICĂRI PRIVIND IMPOZITELE ŞI TAXELE LOCALE ÎN CONFORMITATE CU ORDONANŢA DE URGENŢĂ A GUVERNULUI NR. 8/2016