primariahd.ro | Siteul oficial al primariei Hunedoara

GHID ILUSTRATIV - CUM PLATIM IMPOZITUL PE CLADIRE

Cum platim impozitul pe cladire - Ghid ilustrativ 2016

PROGRAM - MIJLOACE DE TRANSPORT IN COMUN

Programul de sarbatori pentru mijloacele de transport in comun.

WI-FI gratuit Parcul Tineretului Hunedoara

WI-FI gratuit in 4 zone publice din Municipiul Hunedoara

Parcul Tineretului - functional

Complexul de Agrement Corvina - Strand - in lucru

Castelul Corvinilor - in lucru

Zona Casei de Cultura - in lucru

ANUNT DEZINSECTIE

Compania Romprest Service SA anunta locuitorii orasului ca, in perioada 9 - 13 mai 2016, se executa, prin tratament la sol, operatiunea de dezinsectie zone publice - spatii verzi.

COMUNICAT - SALUBPREST HUNEDOARA

Comunicat - S.C. Salubprest SRL Hunedoara privind colectarea deseurilor din ambalaje (hartie, sticla, lemn, s.a.)

TÂRGUL DE OFERTE EDUCAŢIONALE ediția 2016

Inspectoratul Şcolar Judeţean Hunedoara şi Centrul Judeţean de Resurse şi Asistenţă Educaţională Hunedoara vă invită să participaţi la evenimentul TÂRGUL DE OFERTE EDUCAŢIONALE, ediția 2016.

Călătorie prin labirintul cărților

Vă invităm în data de 13 mai 2016 la o Călătorie prin labirintul cărților. Acțiunea face parte din cadrul proiectului - CARTILERIA.

LANSARE CARTE

Vineri, 13 mai 2016, ora 17.00, la Galeria de Arte din Hunedoara va avea loc lansarea volumului Crimele Revoluţiei. Sângeroasa diversiune a KGB.

Târgul European al Castelelor

În perioada 14-15 mai 2016 Primăria municipiului Hunedoara împreună cu Muzeul Castelul Corvinilor organizează Târgul European al Castelelor

COMUNICAT - PROIECT 5.1

Restaurarea și Valorificarea Durabilă a Patrimoniului Cultural Castelul Corvinilor - municipiul Hunedoara, județul Hunedoara