Arhivă știri 2017

Informatii Publice

Arhivă știri 2017

ANUNT ATRIBUIRE LOCURI DE PARCARE

Anunt privind atribuirea unor locuri de parcare în municipiul Hunedoara

BIBLIOTECA MUNICIPALĂ HUNEDOARA

Primăria Municipiului Hunedoara și Biblioteca Municipală Hunedoara organizează vineri, 13 ianuarie, ora 13:00, evenimentul Trăind eternitatea de Ziua Culturii Naționale. Acțiunea este dedicată poetului Mihai Eminescu și se desfășoară la sediul Bibliotecii Municipale Hunedoara.

VERNISAJ EXPOZITIE DE FOTOGRAFIE

Joi, 19 ianuarie 2017, ora 12:00 - Vernisaj expoziție de fotografie contemporană - Frumoasa China, încântătorul Zhejiang - Galeria de Arte Hunedoara.

FESTIVITATE DE COMEMORARE - MARIA CIONCAN

Primăria Municipiului Hunedoara organizează sâmbătă, 21 ianuarie 2017, ora 12.00, o festivitate de comemorare a atletei, Maria Cioncan.

24 IANUARIE - ZIUA UNIRII

Primăria Municipiului Hunedoara vă invită la manifestările dedicate zilei de 24 ianuarie - Unirea Principatelor Române.

Comemorare Michael Klein - 2 februarie 2017

In atentia cetatenilor!

Pentru a veni în sprijinul locuitorilor municipiului Hunedoara în rezolvarea problemelor de strictă necesitate, cum ar fi înlocuirea becurilor arse, rezolvarea problemelor cu apa și canalizarea, câinii fără stăpân, transportul în comun sau salubrizarea, vă reamintim numerele de telefon ale concesionarilor serviciilor publice:

PROGRAM AUDIENTE- AN 2017

Din dorința stabilirii unei cât mai strânse legături cu cetățenii municipiului Hunedoara, executivul local va fi la dispoziția hunedorenilor pentru a-i ajuta să rezolve problemele cu care se confruntă.

COMPETITIE DE MINIFOTBAL

Primăria Municipiului Hunedoara și Asociația Club Sportiv MF Hunedoara vă invită la competiția de minifotbal, care se desfășoară în zilele de 4 și 5 februarie 2017, în incinta bazei sportive Euro Center, din municipiul Hunedoara.

VERNISAJ EXPOZIȚIE

Vernisaj expoziție VIZIUNI CREATIVE 2016 - Expoziția taberelor Fundației Ianza-Art Inter-Cultural 2016 - 07 februarie 2017, ora 17:00, la Galeria de Arte din municipiul Hunedoara.

Vizite ziua 23.03.2017 : 8275