LANSARE DE CARTE

LANSARE DE CARTE

Exportă PDF - LANSARE DE CARTE Tipăreşte pagina - LANSARE DE CARTE Trimite unui prieten - LANSARE DE CARTE

publicat de Administrator Luni , 25 Septembrie 2017, 9:57

Primăria Municipiului Hunedoara și Biblioteca Municipală Hunedoara vă invită joi, 28 septembrie, de la ora 18:00, la lansarea volumului „Fotbalul care odinioară zâmbea", scris de editorialistul ziarului „Fotbal Vest", Florin Matei. Evenimentul va avea loc la Galeria de Arte Hunedoara. Volumul are 325 de pagini și cuprinde 150 de memoriale sportive despre jucătorii anilor 1970 - 1980, despre conducătorii de club, arbitrii și spectatorii de atunci, despre locurile, atitudinile și obiceiurile acelor vremuri, despre întâmplări, peripeții și aventuri din jurul balonului rotund, despre arenele de acum 35-40 de ani și despre competitoarele Diviziei A, B și C existente în acele decenii.

Vizite ziua 16.12.2017 : 208