primariahd.ro | Siteul oficial al primariei Hunedoara

Arhivă știri 2017

LANSARE PROIECT

LANSAREA PROIECTULUI  - Dezvoltare Locală Plasată sub Responsabilitatea Comunității (DLRC) în municipiul Hunedoara

LANSARE DE CARTE

Primăria Municipiului Hunedoara și Biblioteca Municipală Hunedoara vă invită joi, 28 septembrie, de la ora 18:00, la lansarea volumului-Fotbalul care odinioară zâmbea

ZIUA INTERNAȚIONALĂ A PERSOANELOR VÂRSTNICE

Primăria Municipiului Hunedoara organizează Ziua Internațională a Persoanelor Vârstnice.

Exerciții pregătire situații de urgență

Având în vedere evenimentele meteorologice care au afectat populația întregii țări, precum și pentru a fi pregătiți în fața oricărei situații care ar putea pune în pericol cetățenii, Primăria Municipiului Hunedoara a luat decizia de a organiza exerciții de simulare a modului de acțiune în cazul producerii unei situații de urgență.

AJUTOARE DE ÎNCĂLZIRE 2017-2018

Începând cu data de 16.10.2017 se pot depune la ghişeele din cadrul Direcţiei de Asistenţă Socială, cererile însoţite de actele necesare in vederea primirii ajutorului de încălzire cu gaze naturale/energie electrică/lemne pentru perioada sezonului rece, noiembrie 2017 - martie 2018.

INFORMARE CIPARE CAINI

Primăria Hunedoara informează proprietarii de câini ca microciparea câinilor cu stăpân este obligatorie și se suportă de către aparținător

ANUNT PUBLICITATE NR.130177-SERVICII CONSULTANTA

Servicii de consultanta pentru elaborarea documentatiei necesare dezvoltarii sistemului de transport public.

ANUNT PUBLICITATE NR.130178-SERVICII PROIECTARE

Servicii de proiectare/inginerie pentru proiectul/proiectele integrate ale Municipiului Hunedoara in domeniul transportului public local.

Primăria Hunedoara va inştiinţează !!

Deșeurile voluminoase (mobilă, obiecte sanitare etc.) și deșeurile din construcții se ridică de către SALUBPREST HUNEDOARA SRL de la limita de proprietate (scara blocului, poarta casei particulare, intrarea în sediul agentului economic), în urma comenzii, care poate fi făcută:
- scris și depusă la sediul societății din str. Rotarilor, nr.142A, mun. Hunedoara, jud. HD, sau la punctul de lucru din str. Constantin Brâncuși, Bloc X2 (sediul Bibliotecii Municipale Hunedoara).
- e-mail: salubprest@gmail.com
- telefonic la numerele