primariahd.ro | Siteul oficial al primariei Hunedoara

Arhivă știri 2017

COMUNICAT DE PRESA

Primarul Municipiului Hunedoara, Dan Bobouțanu, a avut astăzi, 19 aprilie 2017, o întâlnire cu reprezentanții S.C. DAR Dräxlmaier Automotive S.R.L.

„CARAVANA CIF CURĂȚĂ ROMÂNIA” AJUNGE LA HUNEDOARA

Primăria Municipiului Hunedoara vă invită sâmbătă, 22 aprilie 2017, ora 10:00, la acțiunea de curățare a Monumentului Siderurgiștilor, acțiune derulată în cadrul campaniei „Caravana Cif curăță România".

DEZVELIRE PLACA COMEMORATIVA

Primăria Municipiului Hunedoara și Asociația Foștilor Deținuți Politici Luptători Anticomuniști Hunedoara vă invită duminică, 23 aprilie 2017, ora 12:00, în fața Primăriei Municipiului Hunedoara.

CONCURS DAS 16.05.2017-19.05.2017

Consiliul Local al municipiului Hunedoara organizează, in perioada 16.05.2017 - 19.05.2017, concurs pentru ocuparea, pe perioada nedeterminata, a urmatoarelor posturi contractuale de executie vacante din cadrul Directiei de Asistenta Sociala

LANSARE DE CARTE

Vă invită miercuri, 26 aprilie 2017, ora 16:00, la o întâlnire cu scriitoarea Victoria Stoian, care își va lansa volumul „Rodul anilor".

FESTIVALUL TINERETULUI 30.04.2017 - 01.05.2017

Consiliul Local și Primăria Municipiului Hunedoara vă invită, în zilele de 30 aprilie și 1 mai 2017, la Festivalul Tineretului. Evenimentul va avea loc în Centrul Vechi al orașului.

EXAMEN DE PROMOVARE A PERSONALULUI CONTRACTUAL

Primăria municipiului Hunedoara organizează, in 17.05.2017, ora 10:00 - EXAMEN DE PROMOVARE A PERSONALULUI CONTRACTUAL

PROGRAM SPECIAL LA GRADINA ZOO - 1 MAI 2017

Program special la zoo

Luni, 1 mai 2017, Grădina zoologică din Hunedoara va fi deschisă, programul de funcționare fiind între orele 10:00 - 18:00.
Vă așteptăm!

ANUNT EXAMEN PROMOVARE - UAMS

Unitatea de Asistenta Medico - Sociala Parintele Arsenie Boca Hunedoara organizeaza, in data de 17.05.2017, EXAMEN DE PROMOVARE A PERSONALULUI CONTRACTUAL.

Comunicat cadastrare

Peste 230 de cetățeni ai Hunedoarei au venit astăzi la sediul Primăriei Municipiului Hunedoara ca să își ridice extrasele de plan de carte funciară și planurile de încadrare în zonă pe orto-foto.

Vizite ziua 20.09.2017 : 3578