ANUNT NUNTA DE AUR

ANUNT NUNTA DE AUR

Exportă PDF - ANUNT NUNTA DE AUR Tipăreşte pagina - ANUNT NUNTA DE AUR Trimite unui prieten - ANUNT NUNTA DE AUR

publicat de Administrator Marti , 13 Martie 2018, 8:59

Primăria și Consiliul Local Hunedoara recompensează și în acest an cuplurile care împlinesc 50 de ani de căsătorie. Vor fi premiate și cuplurile care s-au căsătorit în altă localitate decât Hunedoara, dar care au domiciliul stabil în municipiul Hunedoara. Premiul constă într-o sumă de bani și o diplomă de fidelitate.

Pentru a beneficia de acest premiu, cuplurile care au domiciliul în municipiul Hunedoara și au împlinit 50 de ani de căsătorie neîntreruptă sunt invitate să își depună cererea la Serviciul Public Comunitar Local de Evidența Persoanelor - Compartimentul de Stare Civilă (Casa Căsătoriilor) până în data de 1 august 2018, împreună cu xerocopii după actele de identitate și certificatul de căsătorie.

Premierea se va face într-un cadru festiv, în data de 1 octombrie 2018.

Înapoi la Arhivă știri 2018

Vizite totale: 14206534