COMUNICAT SEMNARE CONTRACT

Exportă PDF - COMUNICAT SEMNARE CONTRACT Tipăreşte pagina - COMUNICAT SEMNARE CONTRACT Trimite unui prieten - COMUNICAT SEMNARE CONTRACT

publicat de Administrator Luni , 10 Septembrie 2018, 14:38

Primarul municipiului Hunedoara, Dan Bobouțanu, a semnat astăzi la Timișoara, la sediul Agenției de Dezvoltare Regională (ADR) Vest, contractul de finanțare pentru un nou proiect de investiții: Eficientizarea energetică a Spitalului Municipal „Dr. Alexandru Simionescu" Hunedoara.
„Prin acest proiect ne dorim diminuarea costurilor cu încălzirea spitalului, iar din banii economisiți vrem să facem alte investiții aici, cum ar fi îmbunătățirea condițiilor din spital și achiziționarea de aparatură medicală performantă", declară Dan Bobouțanu.
Acesta este al cincilea proiect finanțat pe fonduri europene, din cele 21 de proiecte depuse la ADR Vest. Suma totală a acestor proiecte este de peste 67 de milioane de euro.

Proiectul „Eficientizarea energetică a Spitalului Municipal „Dr. Alexandru Simionescu" Hunedoara" este finanțat prin POR 2014-2020 și a fost depus la ADR Vest în data de 28.06.2017.
Valoarea totală a proiectului este de 23.176.966,66 lei, acesta derulându-se pe o perioadă de 42 luni (septembrie 2018 - martie 2022).

Înapoi la Arhivă știri 2018

Preluarea deseurilor electrice !

Comenzi gratuite la TelVerde 0800 444 800 sau www.colecteaza.ro

Vizite ziua 24.09.2018 : 6453