Arhivă știri 2018

ANUNT NOAPTEA MUZEELOR

Documentatia de achizitie pentru SERVICII ORGANIZARE EVENIMENT - NOAPTEA MUZEELOR 2018  in municipiul Hunedoara.

ANUNT - ACHIZITIE DE SERVICII

Documentatia de achizitie pentru SERVICII ORGANIZARE EVENIMENT - TARGUL EUROPEAN AL CASTELELOR 2018 din municipiul Hunedoara.

RETRO PARADA PRIMĂVERII

Retromobil Club România, în parteneriat cu Primăria Hunedoara, organizează sâmbătă 21.04.2018, între orele 10:00 - 14:00, evenimentul Retro Parada Primaverii 2018, în curtea Castelului Corvinilor.

VIZITA AMBASADORULUI OLANDEI SI CONSULULUI SPANIEI

Vizita la Primăria municipiului Hunedoara și la Castelul Corvinilor a Ambasadorul Olandei si Consulului Onorific al Spaniei la Timișoara

SPECIAL OLYMPICS HUNEDOARA 2018

Asociaţia Umanitară Ioana şi Centrul de Pedagogie Curativă Simeria, în parteneriat cu Primăria Municipiului Hunedoara vă aşteaptă joi, 19 aprilie 2018, la Jocurile de Nataţie Special Olympics Hunedoara 2018.

ANUNT - TRANSPORT LOCAL

Abonamentele lunare pentru transport public local, pentru luna mai 2018, se distribuie la Casa de cultură, din data de 25 aprilie 2018 până în data de 11 mai 2018, după următorul program:

LUNI - VINERI: ORELE 8:00 - 15:00.

Abonamentele lunare se vor ridica personal de către beneficiari, pe bază de semnătură, precum și de persoanele împuternicite legal de aceștia, iar persoanele care din anumite motive sau situații deosebite (probleme medicale, absență din localitate) nu au ridicat abonamentul lunar de la casa de cultura pot ridica aceste abonamente de la dispeceratul societății de transport, situat lângă ApaProd.

Campionat popice 2018

In perioada 27 - 29 aprilie 2018 va avea loc Campionatul Național de Popice, senioare și seniori pe echipe

Vaccinarea antirabică a animalelor

Vaccinarea antirabică a animalelor domestice și de companie se poate face gratuit și fără microciparea prealabilă

ZIUA INTERNATIONALA A COPILULUI

SERVICII pentru ORGANIZAREA EVENIMENTULUI pentru ZIUA INTERNATIONALA A COPILULUI.

CONSULTARE PUBLICA - PMUD

Municipiul Hunedoara în calitate de titular anunță publicul interesat asupra revizuirii Planului de Mobilitate Urbană Durabilă (PMUD) a Municipiului Hunedoara pentru perioada 2016-2023.

Preluarea deseurilor electrice !

Comenzi gratuite la TelVerde 0800 444 800 sau www.colecteaza.ro

Vizite ziua 15.08.2018 : 6295