Arhivă știri 2018

DOCUMENTATIE ACHIZITIE - SERVICII ORGANIZARE EVENIMENT

Documentatie de achizitie - Servicii organizare eveniment Festivalul Medieval Ioan de Hunedoara - editia I-2018, Municipiul Hunedoara, judetul Hunedoara

CONCURS 07.08.2018

Primăria municipiului Hunedoara organizează, în temeiul Legii nr. 188/1999, O.G. 90/2017, respectiv H.G. 611/2008, concurs pentru ocuparea, pe perioadă nedeterminată, a următoarelor funcţii publice de execuţie vacante:
- Consilier, clasa I, grad profesional superior, în cadrul Biroului Proiecte cu Finanţare Europeană din aparatul de specialitate al Primarului municipiului Hunedoara
- Poliţist local, clasa I, grad profesional principal, în cadrul Compartimentului Control Comercial, Disciplină în Construcţii şi Mediu din Direcţia Poliţia Locală din aparatul de specialitate al Primarului municipiului Hunedoara
Concursul se va organiza la sediul Primăriei Municipiului Hunedoara, str. Libertăţii, nr. 17, în 07.08.2018, ora 10 - proba scrisă, iar interviul - în termen de maxim 5 zile lucrătoare de la data susținerii probei scrise.

ZILELE HUNEDOAREI 2018

Zilele Hunedoarei se vor desfășura în perioada 16-22 iulie.

West Bartending Challenge - Etapa Hunedoara

Castelul Corvinilor din Hunedoara va fi marți, 17 iulie 2018, gazda evenimentului West Bartending Challenge - Etapa Hunedoara.

Circulație închisă de Zilele Hunedoarei 2018

A fost închisă circulația rutieră, de astăzi, 19 iulie 2018, ora 8:00, până luni, 23 iulie 2018, ora 12:00.

Vernisaj Tinutul Padurenilor

În data de 20 iulie 2018, avem plăcerea de a vă invita la expoziția de grafică și pictură Ținutul Pădurenilor, a lui Ștefan Bostan. Vă așteptăm cu drag în sufrageria Palatului Bethlen, din Castelul Corvinilor.

Încep lucrările de modernizare a centrului Hunedoarei

CONSULTARE PUBLICA REVIZUIRE PMUD

Municipiul Hunedoara anunță publicul interesat asupra revizuirii Planului de Mobilitate Urbană Durabilă (PMUD) a Municipiului Hunedoara pentru perioada 2016-2023

Versiunea publicată poate fi consultată la sediul Primăriei Municipiului Hunedoara, nr. 17, după următorul program:
Luni - Joi: 7,30 - 16,00
Vineri: 7,30 - 13,30

COMEMORARE IOAN DE HUNEDOARA

Primăria municipiului Hunedoara vă invită in 11.08.2018 2018, ora 10:00, la comemorarea a 562 de ani de la moartea lui Ioan de Hunedoara.

COMUNICAT - CONSTRUCTII FĂRĂ AUTORIZAȚIE

Primăria municipiului Hunedoara și Direcția Poliția Locală Hunedoara solicită insistent persoanelor fizice sau juridice care doresc să execute diverse lucrări de construcții pe raza localității să se documenteze în legătură cu prevederile legale specifice acestui domeniu, evitând astfel săvârșirea de contravenții la Legea nr. 50/1991 privind autorizarea executării lucrărilor de construcții, republicată, unde amenzile sunt mai foarte mari (până la 100.000 lei!).

Preluarea deseurilor electrice !

Comenzi gratuite la TelVerde 0800 444 800 sau www.colecteaza.ro

Vizite ziua 19.09.2018 : 5560