TARGUL MESTESUGARILOR ROMI

Exportă PDF - TARGUL MESTESUGARILOR ROMI Tipăreşte pagina - TARGUL MESTESUGARILOR ROMI Trimite unui prieten - TARGUL MESTESUGARILOR ROMI

publicat de Administrator Miercuri , 6 Iunie 2018, 11:56

Primăria Municipiului Hunedoara și Centrul Național de Cultură a Romilor - Romano Kher organizează în perioada 8-10 iunie 2018 „Târgul Meșteșugarilor Romi", eveniment care va avea loc în curtea exterioară a Castelului Corvinilor. Timp de trei zile, Centrul Național de Cultură a Romilor - Romano Kher, alături de meșteșugarii romi și invitații acestora (meșteri români și sau de alte etnii) vor transforma curtea exterioară a Castelului Corvinilor într-un loc al obiceiurilor tradiționale și stilului de viață de odinioară. Argintarii, căldărarii, rudarii, fierarii, lingurarii și nu numai își vor prezenta pe tot parcursul evenimentului produsele realizate. Aceștia vor face demonstrații de lucru, vor interacționa cu vizitatorii și vor oferi informații despre cultura și tradițiile rome. Evenimentul se va desfășura de vineri până duminică între orele 09:00 - 20:30.
Vă așteptăm!

Înapoi la Arhivă știri 2018

Preluarea deseurilor electrice !

Comenzi gratuite la TelVerde 0800 444 800 sau www.colecteaza.ro

Vizite ziua 15.08.2018 : 6259