PROIECT DE HOTĂRÂRE NR. 10 / 2017

Informatii Publice

PROIECT DE HOTĂRÂRE NR. 10 / 2017

Exportă PDF - PROIECT DE HOTĂRÂRE NR. 10 / 2017 Tipăreşte pagina - PROIECT DE HOTĂRÂRE NR. 10 / 2017 Trimite unui prieten - PROIECT DE HOTĂRÂRE NR. 10 / 2017

publicat de Administrator Vineri , 17 Martie 2017, 10:42

Trimite comentariu

Lista mesaje

Apostol a scris:

Ceea ce se întâmplă în ultima vreme legat de creșterea cuantumului chiriei la locuințele pentru tineri (ANL)reprezintă un abuz!! Să dispui dintr-o dată creșterea chiriilor și de peste 3 ori față de cota anterioară ține de domeniul nesimțirii sau a lipsei crase de respect! Se uită ușor că aceste locuințe sunt destinate tinerilor care cel puțin o vreme nu își pot permite o locuință la cumpărare!! În plus, un guvern apărut accidental pentru un singur an..., se plictisea atât de tare încât responsabilii lui s-au gândit că problemă mai mare în țara asta nu este alta decât umblarea la chiriile ANL! Trebuie să fii redus mintal să obligi instant zeci de mii de fsmilii de tineri să scoată din buzunar sume nerezonabile, care sume, dacă le-ar fi avut la îndemână, ei ar fi cumpărat locuințele încă de demult! Tot ce mai sperăm acum este ca această lege ”marca Cioloș” să fie anulată așa cum se aude, cu 50%, de către guvernul Grindeanu!!

Apostol a scris:

Mărirea chiriilor la locuințele pentru tineri cu mai bine de 3 ori în unele cazuri reprezintă un abuz grosolan! O lege (încă una!) a unui guvern apărut din întâmplare în peisajul românesc timp de un an! Atât de competenți au fost cei din fieful lui Cioloș încât o astfel de lege era prioritate națională!! Totul mergea perfect în țara asta, numa chiriile ANL nu erau ”unde trebuie”, așa că, ...hai să dăm pe tinerii îmbogățiți, chipurile, peste noapte! ... Ce se mai poate face acum? Să sperăm că o nouă lege, propusă de guvernul actual (proiect aflat pe masa de lucru a Guvernului)va anula măcar în parte aberația unor incomptenți din trecutul apropiat!

Înapoi la Proiecte de hotărâri

Vizitati si Centrul Interactiv Hunedoara