ACTE NECESARE PT PRELUNGIRE CONTRACTE LOC PARCARE

ACTE NECESARE PT PRELUNGIRE CONTRACTE LOC PARCARE

publicat de Administrator Marti , 14 Martie 2017, 15:53

Conform H.C.L nr. 59/28.02.2017 actele necesare pentru prelungirea CONTRACTULUI de închiriere /comodat LOC DE PARCARE care se depun la C.I.C sunt următoarele :

1. Pentru persoane fizice :
- cerere tip de prelungire contract;
- copie după actul de identitate al solicitantului;
-copie după certificatul (certificatele) de înmatriculare al autovehiculului (autovehiculelor), deţinut(e) în proprietate sau folosinţă (daca intervin modificari de la data atribuirii locului (locurilor) de parcare;
- declaraţie pe propria răspundere că nu este în insolvabilitate;
- dovada achitării la zi a contractului de inchiriere (ultima chitanță) sau declarație pe proprie raspundere .
- documente privind imobilul: copie după actul de proprietate, contractul de închiriere, contract de vânzare - cumpărare sau sentinta judecatoreasca.

2. Pentru persoane juridice :
- cerere tip de prelungire contract;
- copie după actul de identitate al solicitantului / copie delegaţie;
- certificat de înmatriculare al societăţii;
-copie după certificatul (certificatele) de înmatriculare al autovehiculului (autovehiculelor), daca intervin modificări de la data atribuirii locului (locurilor) de parcare;
- declaraţie pe propria răspundere că persoana juridică nu se află în procedura de insolvenţă conform dispoziţiilor Legii nr. 85/2006;
- dovada achitării la zi a contractului de inchiriere (ultima chitanță / O.P.) sau declarație pe proprie raspundere .

3. Pentru persoane cu handicap :
- cerere tip de prelungire contract;
- persoanele încadrate cu grad de handicap au obligaţia să depună, pe lângă actele prezentate mai sus, o copie după certificatul de încadrare în grad de handicap, o declaraţie pe propria răspundere că vor comunica comodantului orice actualizare a certificatului de încadrare sau orice modificare a domiciliului, precum şi o copie de pe hotărâre judecătorească de punere sub interdicţie sau de pe dispoziţia de tutelă, unde este cazul.
-documente privind imobilul: copie după actul de proprietate, contractul de închiriere, contract de vânzare - cumpărare sau sentinta judecatoreasca.

Notă : Solicitantul care, prin neachitarea taxei la datele prevăzute în Hotărârea Consiliului Local al Municipiului Hunedoara nr. 261 din 31.10.2013 privind aprobarea Regulamentului de organizare şi funcţionare a parcărilor publice de reşedinţă aflate pe raza municipiului Hunedoara , pierde dreptul asupra locului de parcare, poate depune o nouă cerere care va fi onorată numai după dovedirea achitării datoriilor restante.

!!! CEREREA TIP și DECLARAȚIA se iau de la CIC !!!

Vizite ziua 23.11.2017 : 777