LANSARE PROIECT

LANSARE PROIECT

Exportă PDF - LANSARE PROIECT Tipăreşte pagina - LANSARE PROIECT Trimite unui prieten - LANSARE PROIECT

publicat de Administrator Vineri , 22 Septembrie 2017, 11:29

MUNICIPIUL HUNEDOARA în parteneriat cu FUNDAȚIA CENTRUL DE ASISTENȚĂ RURALĂ TIMIȘOARA și S.C. LIDEEA DEVELOPMENT ACTIONS S.R.L. DEVA anunţă demararea proiectului „Dezvoltare Locală Plasată sub Responsabilitatea Comunității (DLRC) în municipiul Hunedoara", POCU137/5.1/112481.
Durata de implementare a proiectului este de 4 luni, în perioada 07.09.2017 - 06.01.2018, iar valoarea totală eligibilă a proiectului este de 222.650,00 lei din care 217.473,39 lei reprezintă finanțare nerambursabilă.
Proiectul este cofinanţat din PROGRAMUL OPERAŢIONAL CAPITAL UMAN 2014-2020; Axa prioritară 5 - Dezvoltare locală plasată sub responsabilitatea comunității; Obiectivul tematic 9: Promovarea incluziunii sociale, combaterea sărăciei și a oricărei forme de discriminare; Prioritatea de investiții 9.vi: Dezvoltare locală plasată sub responsabilitatea comunităţii; Obiectivul specific 5.1: Reducerea numărului de persoane aflate în risc de sărăcie și excluziune socială din comunitățile marginalizate (roma și non-roma) din orașe cu peste 20.000 locuitori, cu accent pe cele cu populație aparținând minorității roma, prin implementarea de măsuri/operațiuni integrate în contextul mecanismului de DLRC.

Vizite totale: 12093366

Vizite ziua 23.10.2017 : 1365