primariahd.ro | Siteul oficial al primariei Hunedoara

Informatii Publice

Arhivă știri 2017

ANUNŢ ATRIBUIRE LOCURI DE PARCARE

Anunt privind atribuirea unor locuri de parcare în municipiul Hunedoara

DRAGOBETE LA HUNEDOARA

Primăria Municipiului Hunedoara vă invită să sărbătoriți Dragobetele într-un cadru special la Castelul Corvinilor!

ANUNT CONCURS

Consiliul Local al municipiului Hunedoara organizează, in perioada 10.03.2017 - 15.03.2017, concurs pentru ocuparea unor posturi contractuale vacante (unul de conducere si unul de execuţie).

BILANTUL ANUAL AL ACTIVITATII POLITIEI LOCALE

Săptămâna trecută, Poliția Locală a avut bilanțul activităților desfășurate în cursul anului 2016.

Anunt CONCURS Directia Economica

Primaria municipiului Hunedoara organizeaza concurs pentru ocuparea posturilor de executie vacante din cadrul Directiei Economice.

ANUNT LEGEA 350-2005

Anunt privind atribuirea contractelor de finanţare nerambursabilă din fondurile bugetului local al municipiului Hunedoara pentru finanţarea proiectelor de interes public în anul 2017.

Plan de Mobilitate Urbana Durabila 2016-2026

Municipiul Hunedoara în calitate de titular anunță publicul interesat asupra declanșării etapei de încadrare în vederea obtinerii avizului de mediu pentru PLANUL DE MOBILITATE URBANĂ DURABILĂ HUNEDOARA 2016-2026.

VERNISAJE LA MUZEUL DE ARHEOLOGIE HUNEDOARA

Două vernisaje de 1 martie la Muzeul de Arheologie Hunedoara.

CAMPANIE DE INFORMARE - ALĂPTAREA LA SÂN

Primăria Municipiului Hunedoara vă invită joi, 2 martie, ora 12:00, în Amfiteatrul Spitalului Municipal Dr. Al. Simionescu Hunedoara la o campanie de informare privind avantajele alăptării (alimentația la sân).

EXPOZIȚIE - FĂRTUȘNIC MARIA

1 martie 2017 - ora 17:00 - Galeria de Arte - Expoziție de pictură a artistului plastic Maria Fartușnic.

Vizite ziua 29.06.2017 : 2779