primariahd.ro | Siteul oficial al primariei Hunedoara

Informatii Publice

Arhivă știri 2017

ATELIERUL IEPURAȘULUI

Atelierul de creație - Ediția de Paște 2017 se va desfășura în perioada 03.04.2017 - 13.04.2017, iar înscrierile se fac între 20-28 martie 2017. Vă așteptăm cu drag.

TROFEUL HUNEDOAREI

Primăria Municipiului Hunedoara și Asociația Club Sportiv Orienteering Masters vă invită în perioada 24-26 martie 2017, la cea de-a VI-a ediție a evenimentului Trofeul Hunedoarei.

ORA PĂMÂNTULUI

Municipiul Hunedoara se va alătura şi anul acesta oraşelor care pe data de 25 martie 2017 vor lua parte la evenimentul Ora Pământului.

Ziua ASISTENŢEI SOCIALE ! La multi ani !

În data de 21 martie se sărbătorește ZIUA MONDIALĂ A ASISTENȚEI SOCIALE. Cu această ocazie, angajații Direcției de Asistență Socială din cadrul Primăriei Municipiului Hunedoara urează colegilor din întreaga lume un călduros „La mulți ani"!

Parcare de resedinta - reinnoirea contractelor

În atenția deținătorilor contractelor de închiriere/comodat loc parcare de reședință incheiate in anul 2014 de pe raza municipiului Hunedoara :

ANUNȚ POLIȚIA LOCALĂ

Direcţia Poliţia Locală Hunedoara va efectua activități specifice de control în domeniu, acționând conform atribuțiilor stabilite prin legislația în vigoare.

Anunt - achizitie iluminat festiv Sarbatori Pascale

Anunt achizitie iluminat festiv Sarbatori Pascale

ANUNT CONCURS

Primăria municipiului Hunedoara organizează concurs pentru ocuparea, pe perioada nedeterminata, a unor funcţii publice de execuţie vacante, in data de 24.04.2017, ora 10.

EVENIMENT - MUZEUL CASA BRESLELOR

Primăria Municipiului Hunedoara și Muzeul Casa Breslelor vă invită la evenimentul BRESLE ȘI MEȘTEȘUGURI DIN PROVINCIILE ROMÂNEȘTI, care va avea loc la Castelul Corvinilor în perioada 1 - 2 aprilie 2017.

CONCURS CENTRUL SOCIAL PT. PERSOANE VÂRSTNICE

Centrul Social Multifuncțional pentru Persoane Vârstnice Hunedoara organizează în perioada 28.04.2017-09.05.2017, concurs pentru ocuparea unor posturi contractuale vacante.

Vizite ziua 29.06.2017 : 2788