TROFEUL HUNEDOAREI

Informatii Publice

TROFEUL HUNEDOAREI

Exportă PDF - TROFEUL HUNEDOAREI Tipăreşte pagina - TROFEUL HUNEDOAREI Trimite unui prieten - TROFEUL HUNEDOAREI

publicat de Administrator Luni , 20 Martie 2017, 9:37

Primăria Municipiului Hunedoara și Asociația Club Sportiv „Orienteering Masters" vă invită în perioada 24-26 martie 2017, la cea de-a VI-a ediție a evenimentului "Trofeul Hunedoarei".
Acesta este un concurs de orientare sportivă, organizat cu scopul de a promova imaginea municipiului Hunedoara prin activităţile sportive, precum şi necesitatea mişcării, jocului şi sportului în societatea actuală.
Competiția debutează vineri, 24 martie 2017, în municipiul Deva și continuă sâmbătă, 25 martie, la Hunedoara. Startul etapei de la Hunedoara se dă la ora 10:30, la Colegiul Național de Informatică „Traian Lalescu" - fosta Școală Generală nr. 4. Festivitatea de premiere are loc la ora 13:00, în Parcul Tineretului din municipiul Hunedoara.
Vă așteptăm!

Vizite ziua 28.04.2017 : 14353