ANUNT - PRIM TRANSPREST HUNEDOARA

Exportă PDF - ANUNT - PRIM TRANSPREST HUNEDOARA Tipăreşte pagina - ANUNT - PRIM TRANSPREST HUNEDOARA Trimite unui prieten - ANUNT - PRIM TRANSPREST HUNEDOARA

publicat de Administrator Joi , 7 Iunie 2018, 8:16

Anunț Prim Transprest Hunedoara
Începând din data de 06.06.2018, în conformitate cu HCL 191/2018, elevii din învățământul preuniversitar acreditat (de pe raza administrativ teritorială a municipiului Hunedoara) beneficiază de reducere de 95% la prețul abonamentului pentru transportul public local de persoane pe tot parcursul anului calendaristic.
Studenții înmatriculați la forma de învățământ cu frecvență, în instituțiile de învățământ superior acreditate, în vârstă de până la 26 de ani - beneficiază pe timpul anului universitar de o reducere de 95% la prețul abonamentului pentru transportul public local de persoane.
Astfel, beneficiarii acestor facilități vor achita 4,4 lei pentru un abonament întreg, respectiv 2,2 lei pentru un abonament valabil o jumătate de lună.Acte necesare abonamente elevi/studenți.

Abonamentele pentru elevi și studenți se eliberează la sediul Dispeceratului de Transport situat lângă S.C. Apa Prod S.A. Hunedoara.

Acte necesare eliberare abonamente elevi/studenți:
- cerere (în două exemplare);
- copie după actul de identitate (carte de identitate sau certificat de naștere pentru elevii cu vârsta de până la 14 ani) și originalul pentru conformitate;
- carnet de elev / adeverință doveditoare pentru elevii claselor pregătitoare sau legitimație de student - vizate la zi pentru anul școlar/universitar în curs de către conducătorii instituțiilor de învățământ.

Înapoi la Arhivă știri 2018

Preluarea deseurilor electrice !

Comenzi gratuite la TelVerde 0800 444 800 sau www.colecteaza.ro

Vizite ziua 24.09.2018 : 6497