Program Comemorare Michael Klein 02 februarie 2018

publicat de Administrator Vineri , 2 Februarie 2018, 9:31

Astăzi este ziua în care ne amintim de Michael Klein, marele fotbalist hunedorean, emblemă a Corvinului și a municipiului Hunedoara care s-a stins din viață mult prea devreme, în urmă cu 25 de ani. În amintirea lui, Primăria Municipiului Hunedoara vă invită la o serie de evenimente care se vor desfășura astăzi după următorul program:

- ora 12:30 - Marșul suporterilor
- ora 13:00 - Dezvelirea statuii lui Michael Klein, slujbă de sfințire și depunere de coroane
- ora 15:30 - Meci de fotbal între Naționala României 1990 - 2000 și Corvinul Hunedoara 1980 - 1990, la sala de sport "Constructorul".

Pentru buna desfășurare e evenimentelor, facem următoarele precizări:
- Accesul publicului în sala de sport "Constructorul" se va face de pe strada Grădinilor, începând cu ora 14:30. Intrarea în sală se va face în limita locurilor disponibile.
- Persoanele interesate pot urmări meciul de fotbal și pe un ecran care va fi amplasat în fața Casei de Cultură. De asemenea, meciul va fi transmis live de la ora 15:50, atât pe postul de televiziune Antena 1 Deva, cât și online pe facebook-ul Antena 1 Deva și pe facebook-ul primăriei Hunedoara.

Înapoi la Arhivă știri 2018

Preluarea deseurilor electrice !

Comenzi gratuite la TelVerde 0800 444 800 sau www.colecteaza.ro

Vizite ziua 16.07.2018 : 6878